کمپین درهای باز مساجد در مرکز اسلامی شهر ساسکاتون کانادا

کمپین درهای باز مساجد که از چندی قبل و با افزایش حملات به مساجد و مراکز اسلامی در کشورهای غربی، آغاز شده است.

«مرکز اسلامی هلال» در شهر “ساسکاتون” در استان “سسکچوان” کانادا، درهای خود را به روی همه شهروندان کانادایی گشود تا از این طریق، به معرفی اسلام حقیقی پرداخته و برخی سوءتفاهم های ایجاد شده در مورد مسلمانان و دین مبین اسلام را بر طرف نماید.

«حنان الباردوغ» در گفتگوی با رادیو CBC کانادا، در این باره اظهار داشت: ما معتقدیم کمبود اطلاعات در مورد اسلام منجر به ایجاد برخی چالش ها شده است و برای برطرف نمودن این مشکلات، بر آن شدیم تا با باز گذاشتن درهای مرکز اسلامی هلال شهر ساسکاتون، این فرصت را برای شهروندان کانادایی، دانش‌آموزان و دانشجویان فراهم آوریم تا به صورت آزادانه در این محل حضور یافته و سوالات و ابهامات خود را پیرامون اسلام بپرسند.

وی افزود: تقریبا هیچ فردی در شهر ساسکاتون یافت نمی شود که چیزی در مورد اسلام و مسلمانان نشنیده باشد، ولی حقیقت این است که آنچه آنان از اسلام شنیده اند، نگاهی منفی به آنها داده و آنان را دچار سوء تفاهم نموده است.

این بانوی فعال جمعیت اسلامی کانادا، سپس خاطرنشان کرد: پس از وقوع حملات تروریستی ـ که اغلب توسط عناصری که خود را منتسبت به اسلام می دانند ـ بسیار دشوار است که دیدگاه مردم را نسبت به خود تغییر دهیم، چرا که همواره در حال قضاوت شدن توسط آنها قرار داریم و آنان به این باور رسیده اند که تروریسم ریشه در اسلام دارد.

وی در پایان تاکید کرد: مقامات کانادا فضای مناسبی را برای مسلمانان فراهم آورده اند و ما از اینکه در کشوری زندگی می کنیم که این حد از تعدد فرهنگی و دینی را پذیرفته است، به خود می بالیم.

گفتنی است، جمعیت مسلمانان ساسکاتون، همانند بسیاری از مناطق کانادا، در طول سالیان اخیر رشد چشمگیری داشته است و هم اکنون به بیش از ۸ هزار نفر بالغ شده است.