نماینده اسلام‌ستیز بار دیگر به مسلمانان آمریکا اهانت کرد

شورای روابط اسلامی آمریکایی (کایر) به گفته‌های جدید اسلام‌ستیز پارلمان آمریکا در رابطه با حذف مساجد در ایالات متحده واکنش اعتراض آمیز نشان داد.

جان بنت نماینده جمهوری خواه پارلمان آمریکا از ایالت اکلاهاما که به گفتن سخنان اسلام‌ستیز و دشمنی با مسلمانان شهرت زیادی دارد، اخیرا در صفحه فیس بوک خود پست جدیدی گذاشته و خواستار حذف مساجد از آمریکا شده است.

این نماینده جمهوری خواه در فیس بوک خود با اشاره به از بین بردن مجسمه‌های یادبود شخصیت‌های نژادپرست آمریکا در پرتو جنگ داخلی، گفته است که اگر قرار باشد یادبودهای این شخصیت‌ها در جنگ داخلی برداشته شوند، مساجد نیز باید به خاطر حمله ۱۱ سپتامبر حذف شوند.

آنه فاسی مدیر امور دولتی شورای کایر در اکلاهاما در بیانیه‌ای گفت: ما عمیقا متاسفیم از اینکه بار دیگر یک پست ضداسلامی و متعصبانه از این نماینده جمهوری خواه می‌بینیم. وی از سال ۲۰۱۳ تاکنون پول مالیات دهندگان و مردم آمریکا را در راستای اسلام‌هراسی و  حملات شدید و بی‌پایه علیه جامعه مسلمانان تلف کرده است.

وی افزود: ما بارها تلاش داشته‌ایم گفتگوی سالم و صادقانه‌ای با وی داشته باشیم و او را از مشارکت‌ها و منافع مسلمانان برای کشور آمریکا آگاه کنیم، اما او تمام درها را به روی جامعه ما بسته است.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما به صراحت مخالفت خود را با چنین پیشنهاداتی به شدت رد کرده و بار دیگر یادآور می‌شویم که این اظهارات خلاف آرمان‌های آزادی مذهبی و مخالف اصل آزادی بیان است.

این نماینده جمهوری خواه بارها به خاطر گفته‌های اسلام‌هراسانه و نامناسب خود مورد انتقاد گسترده قرار گرفته است و این بار نیز در نهایت به دلیل شدت انتقادها مجبور به حذف پست مربوطه از فیس بوک شد.