آخرین آمار جنایت سعودی‌ها در العوامیه

نظامیان سعودی با تیراندازی به سوی ساکنان شهر شیعه‌نشین العوامیه، سه شهروند عربستانی و دو تبعه هندی را به شهادت رساندند.

براساس این گزارش، در سایه تداوم سکوت و انفعال جامعه بین‌الملل در قبال اقدامات آل سعود در شهر شیعه‌نشین العوامیه، نیروهای امنیتی عربستان سعودی بار دیگر از شب گذشته به سوی ساکنان این منطقه، تیراندازی کردند.

یک هنرمند سعودی به نام «محسن الاوجامی» در مقابل منزلش شهید شد. چند نفر با تابعیت کشورهای آسیایی و شماری از شهروندان سعودی نیز در این حملات زخمی شدند.

اما فعالان شبکه‌های اجتماعی از جمله توئیتر نوشتند که در تیراندازی‌های شب گذشته و امروز در العوامیه، ۳ شهروند عربستانی شهید شدند. یکی از آن‌ها به نام «حسین محمد ابوعبدالله» به دلیل آتش گرفتن خودرویش پس از تیراندازی نظامیان سعودی در آتش سوخت.

اما «محسن الاوجامی» و «محمد عبدالعزیز الفرج» با تیر مستقیم این نظامیان شهید شدند.

همچنین دو تبعه هندی پس از تیراندازی از سوی نیروهای امنیتی عربستان در نزدیکی قبرستان العوامیه کشته شدند.

بر اساس این گزارش، نظامیان سعودی همچنان با استفاده از خودروهای زرهی در حال تخریب العوامیه و هدف‌گیری منازل، بازار‌ها و مکانهای تجاری هستند. این منطقه همچنان در محاصره قرار دارد و تمامی ورودی‌های آن با موانع سیمانی بسته شده‌اند.

نیروهای وزارت کشور عربستان نیز در حال تفتیش منازل مسکونی به بهانه یافتن افراد تحت تعقیبند.

برخی از کاربران توئیتر، با گذاشتن عکس از بقایای خمپاره‌های پرتابی به سوی منازل مسکونی العوامیه، شدت حملات صورت گرفته علیه خود را علنی کردند و برخی نیز فیلمهایی از نحوه هدف‌گیری این منازل و بقایای خمپاره‌های به جا مانده در منازل منتشر کردند.