نظامی آمریکایی: طی ۵ سال ۲۷۴۶ شهروند عراقی را کشتم!

نزدیک به یک میلیون و ۵۰۰ هزار عراقی طی سال‌های حمله و اشغال عراق توسط آمریکا کشته شدند. صدها هزار عراقی نیز از ۲۰۰۳ تاکنون زخمی و معلول شده‌اند.

نبرد ادعایی آمریکا علیه تروریسم در منطقه، علاوه بر قتل‌عام مردم عراق، ۶ تریلیون دلار نیز هزینه بر دوش مالیات‌دهندگان آمریکایی گذاشته است. این حملات بعدها زمینه‌ساز ظهور پدیده منحوس داعش و گروه‌های تروریستی- تکفیری شد.

سربازان آمریکایی در طول این سال‌ها بدون رعایت اصول اخلاقی و بدون ترس از محاکمه از هیچ جنایتی فروگذار نکردند و برخی از سربازان جنایتکار آمریکایی برای وحشیگری‌های خود در عراق و افغانستان مدال شجاعت نیز گرفته‌اند. روزی نیست که اسناد این جنایت‌ها در رسانه‌ها منتشر نشود اما هیچ واکنش عملی را نیز در سازمان‌های مدعی حقوق بشر بر نمی‌انگیزد.

گروهبان «دیلارد جانسون» ۴۸ساله سند زنده یک سرباز جنایتکار ارتش آمریکا در عراق است که به جنایت‌های خود نیز افتخار می‌کند ولی سنگدل‌ترین سرباز تاریخ آمریکا لقب گرفته که به اعتراف خود در طول پنج سال حضور درعراق از ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۰ بیش از ۲هزار و ۷۴۶ عراقی را به قتل رسانده است.

وی در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز آمریکا در پاسخ به سؤال مجری که از وی پرسید احساس شما پس از کشتن این تعداد عراقی چیست؟ با خونسردی گفت: احساس من پس از کشتن عراقی‌ها بهتر از احساسی است که در ۱۳ سالگی پس از شکار آهو داشتم! این سرباز سنگدل آمریکایی پیش از پیوستن به ارتش کشورش به کار شکار آهو مشغول بود.

به گفته جانسون، اولین اقدام به قتل وی درعراق، زیر گرفتن یک اتوبوس پر از مسافر با خودرو زرهی در نزدیکی شهر السماوه در جنوب این کشور بود که طی آن ۱۳ عراقی کشته شدند.

وی با افتخار گفت که در مدت حضورش درعراق حتی یک روز نبوده که یک یا دو عراقی را نکشته باشد! ارتش آمریکا به پاس خدمات! گروهبان وحشی خود، ۳۷ مدال «قهرمان جنگ» به وی اعطا کرده است.

جانسون در زمان حاضر از بیماری‌های روانی بسیاری رنج می‌برد و همسرش نیز از وی طلاق گرفته است.