سازمان جهانی دیده بان حقوق شیعیان: شیعیان پاکستان همچنان هدف خشونت های برنامه ریزی شده هستند

سازمان جهانی دیده بان حقوق شیعیان (شیعه رایتس واچ ) گزارشی ۱۸ صفحه ای را با عنوان آمارها و تحلیل اطلاعات در امور خشونت های برنامه ریزی شده سنی های تندرو بر علیه شیعیان پاکستان صادر کرد.

در این گزارش آمده است:

اعمال خشونت آمیز در حق شیعیان از جانب سنی های تندرو، بین سالهای ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ میلادی که چندین فعال پاکستانی آنها را مستند کرده اند گویاى ۹۱۴ حمله تروریستی به مناطق شیعه نشین این کشور است که در آن بیش از ۲۰۴۰ تن از شیعیان به شهادت رسیده و ۲۵۵۸ تن دیگر مجروح شده اند که تعداد زیادی از این جراحت ها منجر به نقص عضو شده است.

شیعه رایتس واچ در گزارش خود آورده است: تمامی اقدامات تروریستی که شیعیان پاکستان به وسیله آنها هدف قرار می گیرند، با برنامه ریزى قبلی صورت گرفته و عاملین این اقدامات تروریستی قصد تضعیف، تبعید و تبعیض تمامی اقشار شیعه در جامعه پاکستان را دارند.

این در حالی است که مسلمانان شیعه در پاکستان همیشه سعی در ثبات و یکپارچگی جامعه داشته و دارند؛ ولی افرادی هستند که مانع از حضور شیعیان در عرصه های مختلف علمی، سیاسی و اقتصادی می شوند.

در ادامه این گزارش «شیعه رایتس واچ» تمامی اقدامات ـ اعم از تروریستی یا غیر تروریستی ـ که شیعیان و دیگر اقلیت های مذهبی را هدف قرار می دهد، محکوم نموده و از حکومت این کشور خواسته تا بر اساس وظایف قانونی خود از شیعیان به عنوان شهروند پاکستان محافظت نموده و ضمن محاکمه تروریست ها، حامیان آنها را نیز معرفی نماید.

«سازمان جهانی دیده بان حقوق شیعیان» در پایان گزارش خود آورده است: مابر این باوریم که ادامه این فشارها و هتک حرمت ها باعث به وجود آمدن موج مردمی بزرگی از سوی شیعیان این کشور برای به دست آوردن حقوق اولیه خود خواهد شد که این به نفع دولتمردان پاکستان نیست.

شایان ذکر است این گزارش به زبان انگلیسی و در ۱۸ صفحه چاپ و صادر شده است و برای کسب اطلاعات کاملتر می توان به سایت رسمی این سازمان جهانی به آدرس http://shiarightswatch.org مراجعه کرد.