سازمان جهانی نفی خشونت: انفجارهای مکه آینه ی تمام نمای تفکرِ ظالمانه ی تروریسم است

در پی انفجارهای اخیر مکه ی مکرمه، سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» بیانیه ای به شرح زیر صادر کرد:

این سازمان در کمال ناباوری از اقدام تروریستی در مکه ی مکرمه، مقدس ترین شهر اسلامی در جهان که دستاورد گروه های تکفیری بود اطلاع یافت؛ رفتار کسانی که هیچ قداست و حرمتی برای جایی در سراسر گیتی قائل نیستند و همچنان در گمراهی و استبدادِ نفرت انگیز و نکوهیده ی خویش پیش می روند.

آنچه از عملیات تروریستیِ مکه ی مکرمه به دست می آید این است که گروه های تکفیری ـ تروریستی که از نظر فکری و خاستگاه و سلوک منحرف هستند در شکستن حرمت مقدس ترین مقدسات مسلمانانِ [متبلور شده در مدینه ی منوره و مکه ی مکرمه یا کعبه ی مقدس] هیچ گاه تردیدی ندارند، چه رسد به این که در ماه مبارک رمضان و در آستانه ی بزرگ ترین عید در جهان اسلام و جهان عرب، از چنین اقدامی فروگذار کنند.

در ادامه ی این بیانیه آمده است: آنچه در مکه ی مکرمه رخ داد، بهترین و محکم ترین دلیل بر انحراف این جماعت و خروج آنان بر ضد تمام اصول و مفاهیم اسلام حنیف و آموزه های تأیید شده دین اسلام است. وانگهی اقدام جنایت بار آنان بر ضد جامعه ی بشری و به ویژه مسلمانان آشکار می شود و این که هرگز و به هیچ وجه در اجرای اهداف شوم خود بر ضد مردم و مقدسات و داراییِ آنان دمی باز نمی ایستد.

در ادامه ی این بیانیه می خوانیم: این گروه های سفاکِ تکفیری پیش از این، مساجد، حسینیه ها و اماکن اسلامی و کلیساها و عبادتگاه ها را هدف قرار می دادند و امروز قلب جهان اسلام یعنی مکه را هدف یک عملیات مشکوک تروریستی قرار داد که نقاب از چهره ی تروریسم را برگرفته و چهره ی شوم و زشت آن را برملا کرده است.

در پایان بیانیه آمده است: بنابراین، از تمام کشورهای عربی و اسلامی و سایر کشورهای جامعه ی جهانی می خواهیم دست در دست و با همکاری جدی و قاطع، بی تفاوت این که تروریسم به کجا وابسته است در مقابل آن بایستند و منابع مالی و فکری آنان در خلیج را که برای همگان شناخته شده است بخشکانند. همچنین از کشورهای عربی مورد نظر [حامیان تروریسم] می خواهیم به حمایت خود از گروه های خشونت طلب و افراطی پایان دهند، آن کشورهایی که بازخورد عملکرد خود را دیده اند، والله المعین.