ابتکار دانش‌آموزان مسلمان برای مقابله با اسلام‌هراسی

طبق آمار منتشر شده توسط مرکز تحقیقات پیو، بیشتر آمریکایی‌ها مسلمانانی را که شخصاً با آن‌ها آشنایی ندارند، تروریست می‌دانند و برای غلبه بر این تصورات اشتباه، شورای مدارس اسلامی آمریکای شمالی در برنامه تحصیلی جدید خود برنامه بازدید از مدارس کاتولیک را قرار داده است.  
دستور‌العمل بازدید بدین صورت است که دانش‌آموزان مسلمان از مدارس کاتولیکی دیدن کنند که ۱۶ کیلومتر با مدارس اسلامی فاصله داشته اما هرگز فرصتی برای دیدار با یک مسلمان نداشته‌اند.
«سوفیا عظمت»، مدیر شورای مدارس اسلامی آمریکای شمالی گفت: مردم آمریکا دوست دارند با مسلمانان آشنا شوند و کنجکاو هستند از برنامه‌های مدارس اسلامی آگاه شوند.
وی افزود: بازدید از مدارس کاتولیک اقدام خوبی در دوره ریاست‌جمهوری ترامپ است که مسلمانان به خاطر حملات تروریستی که به اسم اسلام انجام می‌شود، تحت بازرسی شدید قرار دارند.
«لعیبه امجد»، دانش‌آموز ۱۹ ساله مدرسه اسلامی آکادمی «MDQ» در شهر «برنت وود» نیویورک در بازدید از دبیرستان «آنتونیوی پادوا» گفت:‌ اغلب مسلمانان در جامعه امروز آمریکا ترس از پیش‌داوری در مورد آن‌ها دارند و غیرمسلمانان نیز اغلب از مسلمانان می‌ترسند و در برخورد با یک مسلمان فکر می‌کنند که آیا تروریست است یا نه.