تصاویری جدید از حمله نظامیان سعودی به زادگاه شیخ نمر

نیروهای امنیتی رژیم سعودی روز گذشته با حمله به محله المسوره در منطقه شیعه نشین العوامیه، چند منزل مسکونی دیگر را تخریب کردند و یک نفر از ساکنان این منطقه را به شهادت رساندند.

این روستا که به بهانه نوسازی هدف تخریب کامل قرار گرفته،‌ زادگاه شیخ نمر النمر روحانی شیعه‌ای است که به جرم اقدام علیه کشور محاکمه و اعدام شد اما همچنان زادگاهش نمادی از ادامه مبارزه برای شیعیان شرق عربستان است.

نیروهای امنیتی عربستان با خودروهای نظامی و زرهی خود، در ساعات اولیه صبح روز چهارشنبه با هدف تخریب برخی دیگر از منازل مسکونی روستای المسوره، به این منطقه یورش بردند و با استفاده از ده‌ها تراکتور و پشتیبانی تیمهایی از ارتش، گارد ملی و نیروهای ویژه و تیراندازی‌های مستمر، شماری از خانه‌های این روستا را تخریب کردند.

نیروهای سعودی با تیراندازی‌های مستمر و پراکنده خود موجب شهید شدن «علی عبدالعزیز ابوعبدالله» شدند و در عین حال از ورود کادرهای پزشکی و امدادرسانی به منطقه جلوگیری کردند.

نیروهای امنیتی عربستان سعودی تاکنون طی چند نوبت به این روستای باستانی حمله کرده‌اند و منازل زیادی را تخریب کرده‌‌اند.

گفته می‎شود مقامات عربستان سعودی به بهانه توسعه منطقه درصدد هستند تا خانه‎های المسوره را تخریب کنند.

از سوی دیگر نیروهای واکنش سریع عربستان مدعی هستند این روستا باید برای مقابله با ناامنی و تروریسم به‌سرعت تخریب شود زیرا آن را الهام‌بخش مردم معترض می‌دانند.

سازمان مردم‌نهاد اروپایی-سعودی حقوق بشر نیز با انتقاد از حمله نیروهای عربستان به این روستا، این اقدام را غیرقانونی می‌داند.

این سازمان غیردولتی همچنین از رژیم ریاض خواسته است از هرگونه اقدام علیه اقلیت شیعه بپرهیزد و به آنها اجازه دهد خودشان برای ماندن در روستای المسوره یا ترک آن تصمیم بگیرند.