سوءتغذیه جان دختر ۷ ساله یمنی را گرفت

یک دختر ۷ ساله یمنی بر اثر شدت سوءتغذیه در بندر الحدیده جان باخت.

جمیله علی عبده به بیمارستان حدیده منتقل شده بود اما کمک های پزشکی کارساز نبود و وی بر روی تخت بیمارستان درگذشت.

در چند روز گذشته صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) با اشاره به اینکه جنگ عربستان علیه یمن باعث وخامت اوضاع بهداشتی و درمانی این کشور شده است، اعلام کرد که بیش از ۲ میلیون کودک یمنی دچار سوء تغذیه حاد هستند.

این سازمان اعلام کرد که یمن همه دستاوردهایی را که در زمینه بهداشت عمومی طی یک دهه گذشته به دست آورده بود در اثر جنگی که عربستان در این کشور به راه انداخت از دست داد. در این جنگ اقتصاد یمن نابود شد.

حدود ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار شهروند یمنی دچار سوء تغذیه شدید هستند که ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تن از آنها کودک می‌باشند. ۴۶۰ هزار کودک زیر پنج سال نیز از سوء تغذیه خیلی حاد رنج می‌برند.

طبق امار و اعلام یونیسف در اثر وضعیت وخیم بهداشتی و سوء تغذیه شدید کودکان یمنی در معرض ابتلا به اسهال و امراض تنفسی هستند که زندگی آنها را به شدت تهدید می‌کند.

یونیسف با اشاره به اینکه از هر هزار کودک ۶۳ نفر قبل از رسیدن به سن پنج سالگی از دنیا می‌روند، افزود: کودکان، زنان بیوه و شیرده در استان های صعده واقع در شمال یمن و الحدیده و نیز تعز در جنوب، بیش از سایر اقشار از بحران سوء تغذیه رنج می‌برند.

عربستان سعودی با وجود کشتار و ویرانی که در یمن به راه انداخته، تاکنون به هیچ یک از اهداف از پیش تعیین شده خود در این کشور نرسیده است و همچنان با لجاجت سعی در تداوم بمباران مناطق مختلف یمن دارد.

پیکر این دختر ۷ سله پس از اقامه نماز میت و با حضور دهها نفر از مردم تشییع و به خاک سپرده شد.