کمک ۴۰۰ هزار دلاری انجمن اسلامی کانادا به کشورهای فقیر آفریقایی

انجمن اسلامی شهر “ویندزور” در ایالت “اونتاریو” کانادا، کمک مالی قابل توجهی را برای کشورهای قحطی زده شرق آفریقا اختصاص داد.

این انجمن اسلامی با کمک مردم مسلمان و خیّر شهر وینزور، توانست مبلغ ۴۰۰ هزار دلار را تنها در دو هفته و به منظور کمک به مردم کشورهای قحطی زده شرق آفریقا فراهم آورد.

قائم مقام این انجمن اسلامی در گفتگو با شبکه خبری CBC کانادا یادآور شد: ما به عنوان جامعه مسلمانان کانادا خود را مسئول همنوعان خود در جای جای جهان می دانیم و به این نتیجه رسیدیم که بهترین راه برای کمک به مردم شرق آفریقا که در معرض خشکسالی بی سابقه قرار دارند، جمع آوری کمک های مالی است.

«عبدالله کیسمان» سپس افزود: کمک های جمع آوری شده بسیار فراتر از پیش بینی های ما بود، چراکه سقف پیش بینی ما، ۲۰۰ هزار دلار بود، در حالیکه تنها در طول دو هفته، کمک های مردمی به بیش از ۴۰۰ هزار دلار رسید و ما با کمک سازمان «اسلامیک ریلایف کانادا» کمک های خود را به دست نیازمندان در شرق آفریقا خواهیم رساند.

«محمود قاسم» مدیر بخش توسعه ذخایر سازمان اسلامیک ریلایف کانادا نیز با تقدیر از انجمن اسلامی ویندزور، این انجمن را پیش‌آهنگ اقدامات نوع دوستانه و خیرخواهانه خواند.

شایان ذکر است، این کمک مالی ۴۰۰ هزار دلاری به زودی به کشورهای اتیوپی، کنیا و سومالی ارسال خواهد شد و در اختیار مردم قحطی زده این مناطق قرار خواهد گرفت.