جنایت اخیر در حق شیعیان فوعه و کفریا ،دلیلی بر وحشی بودن گروه های تروریستی است

«شیعه رایتس واچ» حمله تروریستی به کاروان «شیعیان فوعه و کفریا» را محکوم کرد.

سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان ـ شیعه رایتس واچ ـ طی بیانیه ای که نسخه ای از ان برای پایگاه خبری دیده بان شیعه ارسال کرده است جنایت اخیر سنی های تندرو در حق شیعیان دو شهر «فوعه و کفریا» را محکوم و اعلام کرد که این جنایت، دلیل واضحی بر وحشیگری و خونخواری این گروه های تروریستی است.

در پی حمله تروریستی سنی های تندرو به کاروان شیعیان «فوعه و کفریا» صدها تن از غیرنظامیان شیعه که تعداد زیادی از آنها را زنان، کودکان و کهنسالان بودند به شهادت رسیده و یا مجروح شدند و این در حالی است که طبق توافق حکومت سوریه و سنی های تندرو؛ قرار بود ساکنان «فوعه و کفریا» با امنیت کامل شهر های خود را ترک نموده و به حلب بروند؛ ولی سنی های تندرو با انجام این حمله تروریستی توافق مذکور را نقض کرده اند.

همچنین، شیعه رایتس واچ در بیانیه خود از شورای امنیت سازمان ملل حواست تا این جنایت هولناک را محکوم نموده و مسئولان این اقدام تروریستی را تحت پیگرد قرار داده و درباره این رفتار غیر انسانی آنها تحقیقات مفصلی را انجام دهد.

در ادامه این بیانیه آمده است: کشورهای غربی و عربی حامی این تروریست ها نیز باید دست از حمایت های خود بردارند، زیرا خود آنها نیز در این جنایت ها شریک به حساب آمده و نقض آشکار قوانین حقوق بشر است.  

سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان ـ شیعه رایتس واچ ـ در پایان بیانیه خود از درگاه خدای منان خواست به بازماندگان این حادثه دردناک، صبر و بردباری و به مجروحان، شفای عاجل عنایت فرماید.