اسامی عاملان انتحاری در مصر

به گزارش پایگاه خبری دیده بان شیعه; داعش که پیشتر مسئولیت انفجار کلیسای مارجرجس در شهر طنطا و کلیسای “سنت مارک” در اسکندریه مصر را بر عهده گرفته بود، ضمن تهدید به اجرای حملات جدید، “ابو باره المصری و ابو اسحاق المصری” را عاملان انتحاری این اقدام تروریستی معرفی کرد.

اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد با انتشار بیانیه ای انفجاری را که در کلیسای قبطیان در مصر روی داد و چهل و سه کشته بر جا گذاشت، حملاتی ناجوانمردانه توصیف و آن را به شدت محکوم کردند.

شورای امنیت در این بیانیه از همه کشورهای عضو خواست با دولت مصر برای شناسایی و مجازات عاملان این انفجارها که گروه تروریستی داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفته است، همکاری کنند.

بدنبال انفجار مرگبار در کلیسای مارجرجس در شمال قاهره پایتخت مصر، دومین انفجار و حمله خونین نیز روز یکشنبه در کلیسای “سنت مارک” شهر اسکندریه این کشور ده ها کشته و مجروح برجای گذاشت.

رسانه های وابسته به گروهک تروریستی، عامل انتحاری کلیسای اسکندریه را “ابوبکراء المصری) و عامل انفجار کلیسای شهر طنطا را “ابو اسحاق المصری” معرفی کردند.

در حمله انتحاری تروریست ها به کلیسای مارجرجس در شهر طنطا و کلیسای “سنت مارک” در اسکندریه دستکم ۴۴ نفر کشته و بیش از ۱۲۰ نفر زخمی شدند.

نخستین انفجار در کلیسای مارجرجس در شهر طنطا در استان الغربیه در دلتای نیل، در ۱۲۰ کیلومتری شمال قاهره روی داد و براساس آخرین آمار رسمی توسط وزارت بهداشت مصر،دستکم  ۲۷ نفر کشته و ۷۸ نفر دیگر زخمی شدند.

در حمله تروریستی دوم که کلیسای سنت مارک در شهر اسکنریه را هدف قرارداد، حدود  ۱۷ غیرنظامی کشته و ۴۸ نفر دیگر زخمی شدند. به گفته وزارت کشور مصر، چهار افسر پلیس نیز از جمله کشته شدگان هستند.