افزایش بی‌سابقه تعداد مهاجران در سراسر جهان

اداره امور اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل در گزارشی اعلام کرد: بیش از ۲۵۸ میلیون مهاجر در سراسر جهان وجود دارند که ۳٫۴ درصد از جمعیت جهان را تشکیل داده و هر روز در حال افزایش هستند.

بر اساس گزارش سازمان ملل، تعداد مهاجران از سال ۲۰۰۰ تاکنون با ۴۹ درصد افزایش همراه بوده است که بیشتر این مهاجران (۴۹٫۸ میلیون نفر معادل ۱۹ درصد جمعیت مهاجران) در آمریکا اقامت دارند. 

تعداد مهاجرانی که در عربستان سعودی، آلمان و روسیه زندگی می کنند در هر کدام از این کشورها حدود ۱۲ میلیون نفر بوده و حدود ۹ میلیون مهاجر بین المللی نیز در انگلیس اقامت دارند.

بر اساس این گزارش، در سال ۲۰۱۷، ۴۸٫۴ درصد از جمعیت مهاجران بین المللی را زنان تشکیل داده و با این حساب تعداد زنان مهاجر از مردان مهاجر در بیشتر مناطق به جز در آفریقا و آسیا بیشتر است. 

همچنین حدود سه چهارم (۷۴ درصد) همه مهاجران در سن ۲۰ تا ۶۴ سال، یعنی سن کار هستند.

در ادامه این گزارش آمده است: تعداد مهاجران هندی که به کشورهای دیگر سفر کرده اند، ۱۷ میلیون نفر بوده و از همه کشورها بیشتر است. همچنین مکزیک با ۱۳ میلیون مهاجر در کشورهای دیگر، در رتبه دوم قرار دارد. اتباع کشورهای روسیه، چین، بنگلادش، سوریه، پاکستان و اوکراین هم بخش قابل توجهی از مهاجران بین المللی را در کشورهای دیگر به خود اختصاص داده اند. بین ۶ تا ۱۱ میلیون نفر از اتباع هر کدام از این کشورها به کشورهای دیگر مهاجرت کرده اند و در کل بیشتر این مهاجران (۱۰۶ میلیون نفر) از قاره آسیا به کشورهای دیگر کوچ اجباری نموده اند.