مساجد ایالت جورجیا، پناهگاه طوفان زدگان ایرما

درهای مساجد شهرهای مختلف ایالت جورجیا به ویژه شهر آتلانتا پایتخت این ایالت به روی آوارگان و کسانی که از طوفان ایرما گریخته‌اند، گشوده شد. مسلمانان جامعه اسلامی جورجیا در آمریکا لیست به روز شده و گسترده‌ای از چندین مرکز اسلامی را که به عنوان پناهگاه برای تخلیه طوفان زدگان نقش ایفاء می‌کنند، منتشر کردند.

گفتنی است صدها تن از مردم در سرتاسر این ایالت شب را در مساجد جورجیا سپری کردند ، از جمله ۱۷۰ نفر در مسجد الفاروق در آتلانتا که هم اکنون کاملا پر شده، ۲۵ نفر در مسجد المومنین کلارکسون،  ۲۵ نفر در مرکز اسلامی وارنر رابینز، ۲۰ نفر در مرکز فرهنگی اسلامی فایتویل ، ۱۷ نفر در مرکز اسلامی حمزه و گروه‌ها و خانواده های مختلف در سرتاسر مساجد دیگر این ایالت ساکن شده‌اند.

حمید قریشی، مدیر منطقه‌ای دایره اسلامی آمریکای شمالی «ایکنا» در آتلانتا، یکی از بزرگترین خیریه‌های اسلامی در آمریکا در این باره گفت: کسانی که هم اکنون در بزرگراه‌های جنوب جورجیا یا شمال فلوریدا گیر کرده و نمی‌توانند خودشان را به موقع به مقصد برسانند می‌توانند از مساجد در ماکون، وارنر رابینز و آلبانی برای پناه گرفتن استفاده کنند.

به گفته قریشی تلاش‌ها برای اسکان طوفان زدگان از بعد از ظهر جمعه آغاز شده و مسلمانان داوطلب مواد غذایی، لباس و مکان خواب برای تخلیه شدگان طوفان فراهم کرده‌اند. از آنجایی که مساجد آشپزخانه ندارند، غذا در خانه مسلمانان پخته شده و به این مراکز منتقل خواهد شد.

قریشی در این باره گفت: هم اکنون داوطلبان برای کمک به طوفان زدگان بسیج شده‌اند. در مراکز کوچکتر سالن‌های نماز برای خواب سیل زدگان آماده شده‌اند، در ساختمان‌های بزرگتر نیز آن‌ها می‌توانند در کلاس‌های درس و سالن‌های چندمنظوره سکونت کنند.

وی افزود: هم اکنون ۱۵ مسجد به عنوان پناهگاه جای خالی دارند و ۵ مسجد دیگر نیز به عنوان مرکز جمع آوری و توزیع مواد غذایی، لباس و دیگر مایحتاج مردم نقش ایفاء خواهند کرد.