شکست حصر خانگی آیت‌الله عیسی قاسم توسط علمای بحرین

روزنامه الوسط بحرین به نقل از منابع آگاه از دیدار سه تن از علمای بحرین با آیت الله عیسی قاسم در منزلش در شهرک الدراز خبر داد.

این روزنامه اعلام کرد که “سید عبدالله الغریفی”، “شیخ محمد صنقور” و “شیخ محمد صالح الربیعی” شامگاه روز سه شنبه ۹ خردادماه با آیت الله عیسی قاسم در داخل منزلش دیدار کردند.

براساس گفته منابع آگاه، هدف از این دیدار کسب اطلاع از وضعیت آیت الله عیسی قاسم بود و این عالم برجسته در دیدار وضعیت سلامتی مطلوبی داشت.

دیدار علمای بحرین با آیت الله عیسی قاسم به مدت نیم ساعت به طول انجامید و این دیدار بدون هماهنگی قبلی با رژیم آل خلیفه صورت گرفت.

این دیدار نخستین دیدار با آیت الله عیسی قاسم پس از حمله وحشیانه نیروهای رژیم آل خلیفه به منزل این عالم برجسته بحرینی بود.

“طارق الحسن” رئیس دستگاه امیتی بحرین هفته گذشته مدعی شده بود که برنامه ای برای حصر خانگی آیت الله عیسی قاسم وجود ندارد.

شایان ذکر است نیروهای رژیم آل خلیفه سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶ با حمله به تحصن مسالمت آمیز مردم بحرین در اطراف منزل شیخ عیسی قاسم، ۵ تن را شهید و بیش از ۱۰۰ تن دیگر را زخمی و ۲۸۶ تن را بازداشت کردند.

رژیم آل خلیفه پیکر پنج شهید مدافع آیت الله عیسی قاسم را بدون حضور خانواده آنها و برگزاری مراسم تشییع، در دو مقبره “المحرق” و “الماحوز” دفن کرد.