محکوم کردن انفجارهای بغداد و بعقوبه از سوی سازمان جهانی نفی خشونت

An Iraqi soldier stands guard at the site of a blast after a bomb ripped through a group of workers in Sadr City in Baghdad on January 24, 2012. A series of car bombs exploded in Shiite areas of Baghdad, killing at least nine people and injuring more than 60, an interior ministry official said. AFP/PHOTO/AHMAD AL-RUBAYE

سازمان جهانی نفی خشونت (مسلمان آزاده) طی بیانیه ای انفجارهای خونین در شهرهای بغداد و بعقوبه عراق که منجر به شهادت و زخمی شدن ده ها تن از غیر نظامیان شد را به شدت محکوم کرد.

متاسفانه بار دیگر شاهد انفجارهایی جدید بعد از مدت زمان طولانی در عراق هستیم که همچنان جان و مال و ناموس مردم غیر نظامی و بی دفاع عراق را تهدید میکند.

این بیانیه افزود : طبق گزارشهای رسیده در روزهاى اخیر شهروندان عراقی در شهر بعقوبه ونیز منطقه کرداه بغداد مورد تهاجم تروریستی قرار گرفتند که در این حوادث ، تعداد زیادی از مردم بی دفاع را شهید و زخمی شدند و این درحالیست که اکثر آسیب دیدگان این حوادث خونین زنان و کودکان بودند.

سازمان جهانی نفی خشونت (مسلمان آزاده) در بیانیه خود از جامعه جهانی و سازمانهای حقوق بشری خواست تا با موضع گیری برابر چنین جنایاتی باعث پایان دادن به اعمال تروریستی برخی گروه های مزدور تروریسم مانند داعش شوند و عدم برخورد جدی با تروریسم داعشی باعث انتشار آن در کل جهان در آینده ای نزدیک خواهیم بود .

این سازمان در ادامه بیانیه خود به حوادث تروریستی اخیر در کشورهایی نظیر فیلیپین و انگلیس و مصر اشاره کرد و افزود:

سازمان ما بارها در این موارد به سران کشورها و جامعه جهانی هشدار داده بود که عدم برخورد مناسب با تروریسم باعث سرایت کردن آن به کشورهای خود میشوند و نتیجه ان همان میشود که در کشورهای خاورمیانه مانند سوریه و عراق رخ داده است.

سازمان مسلمان آزاده در پایان بیانیه خود ضمن دعوت کردن از حکومت ها و کشورها برای متحد شدن در برابر تهدیدات تروریستی اعلام کرد که با تمام ملت های زخم خورده از اعمال تروریستی ابراز همدردی میکند و از خداوند منان شفای عاجل را برای مجروحان این حوادث دردناک خواستاریم.