هشدار نماینده عراقی نسبت به سرکوب شیعیان از سوی رژیم های حاکم

«احمد البدری» معاون ائتلاف قانون در پارلمان عراق خطاب به کشورهایی که اقدام به سرکوب شیعیان می کنند، نسبت به وقوع انقلاب در آن کشورها در صورت دست برنداشتن از اقدامات سرکوب گرایانه خود هشدار داد.

البدری در گفتگو با خبرگزاری المعلومه گفت: تهدید و ارعاب اقلیت ها در عربستان و سرکوب شیعیان در بحرین بر حجم کینه رژیم های حاکم خلیج فارس در قبال پیروان اهل بیت و دیگر اقلیت های مذهبی حکایت می کند.

وی افزود: موضع عراق در قبال سرکوب شهروندان در کشورهای همجوار ثابت است و همواره از این کشورها می خواهد دست از اقدامات غیرانسانی در قبال آنها بردارند.

البدری با بیان اینکه تداوم روش قتل و و نابودی شهرهای اقلیت ها از سوی رژیم های حاکم به انقلابی منجر خواهد شد که به حکومت ظالمان پایان می دهد، از سازمان ملل خواست در قبال طوایف مظلوم منصفانه اقدام کند.

نیروهای امنیتی عربستان سعودی هفته گذشته در یک عملیات نظامی گسترده به منطقه شیعه نشین العوامیه در شرق این کشور حمله کردند که در این حمله یک شهروند کشته و شماری دیگر نیز زخمی شدند. این نیروها همچنین اقدام به آتش زدن منازل و خودروها در این شهر کردند. برخی منابع نیز از استفاده نیروهای سعودی از بمب های آتشزای ناپالم در این حمله خبر داده بودند.