استفاده نیروهای سعودی از سلاح های ممنوعه علیه شیعیان عوامیه

نیروهای امنیتی عربستان سعودی برای چهارمین روز پیاپی به منطقه شیعه نشین العوامیه یورش بردند این در حالی است که برخی منابع از استفاده این نیروها از سلاح های ممنوعه علیه شهروندان این شهر خبر می دهند.

شبکه خبری «النبأ» عربستان در این باره گزارش داد: نیروهای عربستان سعودی در تکمیل عملیات خود در العوامیه از بمب های سوزاننده موسوم به «ناپالم» که استفاده از آنها از سوی مجامع بین المللی ممنوع است، استفاده کردند به طوری که دود ناشی از این بمب ها در محلی که مورد استفاده قرار گرفتند، مشاهده شده است.

براساس این گزارش، نیروهای سعودی در ادامه حملات خود مسجد الزهراء را با سلاح های خود هدف قرار دادند که در پی این حمله مسجد مذکور دچار حریق شد. این درحالی است که روز گذشته نیز مسجد شیخ محمد در همین منطقه را هدف قرار داده بودند.

حمله نیروهای سعودی به العوامیه باعث فلج شدن روند عمومی این شهر و بشته شدن فروشگاهها، درمانگاهها و مدارس شده است.

در همین حال سازمان اروپایی- عربستانی حقوق بشر در واکنش به حمله نیروهای سعودی به عوامیه عنوان کرد: رژیم سعودی، نوعی عملیات نظامی را در العوامیه هدایت می کنند و باعث ارعاب دهها هزار غیرنظامی در این شهر شده اند. آنها با تخریب منطقه باستانی «المسوره» به مخالت با خواسته سازمان ملل برخاسته اند.