حمله نظامیان سعودی به منزل یک شیعه در العوامیه

نیروهای امنیتی رژیم سعودی در ادامه حملات خود به منطقه شیعه نشین عوامیه و ساکنان آن، به منزل یک شهروند دیگر یورش بردند و سه تن از اعضای خانواده وی را بازداشت کردند.

نظامیان رژیم آل سعود با یورش به عوامیه در مرکز قطیف به منزل «محمد الفرج» حمله کردند و با تیراندازی شدید و مستقیم به سمت منزل وی، ۳ تن از افراد خانواده وی را بازداشت کردند.

پیش از این، مقامات عربستان دو تن از فرزندان این خانواده یعنی «حسین محمد الفرج»، فعال (سیاسی) را در ۱۷ ژانویه گذشته از خودروی وی و همچنین «جعفر محمد الفرج» پس از حمله گسترده به مزرعه الرامس در ۲۸ مارس گذشته بازداشت کرده بودند.

مقامات این کشور «جعفر محمد الفرج» را در سپتامبر گذشته و پس از پایان دوره هشت ساله محکومیتش، آزاد کرده بودند.

رژیم آل‌سعود هیچ‌گونه انتقاد یا اعتراضی را از سوی اقلیت شیعیان برنمی‌تابد و به‌شدت آنان را سرکوب می‌کند.

ماه گذشته نیروهای سعودی با حمله به مزارع بستگان شیخ نمر باقر النمر، روحانی فقید شیعی، در منطقه الرامس در شهر العوامیه، چند تن از خویشاوندان وی را به شهادت رساندند.

شیخ نمر یکی از برجسته‌ترین زندانیان سیاسی عربستان محسوب می‌شد که مهر ۱۳۹۳ به اتهام سرپیچی از پادشاه عربستان و انتقاد از آل‌سعود به اعدام محکوم شد.

وی مهم‌ترین رهبر اعتراض‌های مردمی این کشور بود که علناً از پادشاهی سعودی انتقاد می‌کرد و خواهان برگزاری انتخابات در عربستان بود.

شیعیان عربستان عمدتاً در نواحی نفت‌خیز شرق عربستان زندگی ‌می‌کنند. از زمان آغاز اعتراضات در سال ۲۰۱۱ میلادی دستکم ۲۰۰ مرد به خاطر شرکت در تظاهرات محکوم‌ شده‌اند.

به گفته فعالان در اقدامات سرکوبگرانه رژیم سعودی، حدود ۳۰ تن شهید شده‌اند.