کشته و زخمی شدن ۹ پلیس در حمله انتحاری داعش

رسانه های خبری از کشته و زخمی شدن شماری از نیروهای پلیس در نتیجه انفجار خودروی بمب گذاری شده در پایتخت عراق خبر دادند.

سرتیپ «سعد معن»، سخنگوی وزارت کشور عراق نقل کرد که یک انفجار تروریستی به وسیله خودروی بمب گذاری شده در نزدیکی اداره راهنمایی و رانندگی بخش «الرصافه» در خیابان «ابونواس» در منطقه «الکراده» در مرکز شهر بغداد، پایتخت این کشور روی داده است.

بر اساس این گزارش، سخنگوی وزارت کشور عراق در این باره تاکید کرد که انفجار منطقه الکراده را یک تروریست انتحاری انجام داده و در نتیجه آن نیز یک سرهنگ دوم و سه نیروی دیگر پلیس راهنمایی و رانندگی جان خود را از دست دادند و پنج نیروی دیگر نیز زخمی شدند.

به گفته معن، انفجار مذکور همچنین آتش گرفتن شماری از خودروهای پلیس راهنمایی و رانندگی و دیگر خودروهای پارک شده در محل حادثه را در پی داشته و به دنبال آن نیز نیروهای دفاع مدنی آتش سوزی را خاموش کرده و خودروهای اورژانس نیز اجساد قربانیان را منتقل کردند.

در همین حال، شبکه خبری العربیه گزارش داد که گروهک تروریستی داعش مسئولیت انفجار انتحاری الکراده را بر عهده گرفته است.

این در حالی است که شبکه های خبری جهان عرب آمار متفاوتی از شمار قربانیان انفجار مرکز بغداد ارائه داده اند جایی که خبرنگار العربیه در عراق شمار قربانیان را شش کشته و هفت زخمی اعلام کرده در حالی که الجزیره به نقل از برخی منابع از کشته شدن پنج نفر و زخمی شدن ۱۰ نفر دیگر خبر داده است.