نوشته های اهانت‌آمیز علیه مسلمانان بر روی پل معروف کلیف در استرالیا

شهروندان اسرتالیایی در شهر “نیو سوث ولز” هنگامی که صبح امروز برای پیاده روی به لاین پیاده روی پل معلّق و معروف «کلیف» در ساحل دریای کلیف رفتند، با نوشته‌های توهین‌آمیزی علیه مسلمانان مواجه شدند.

یکی از این نوشته ها مسلمانان را تروریست خطاب کرده و در فاصله پنجاه متر از آن، نوشته دیگری به چشم می خورد که عبارت زشتی را در مورد مسلمانان به کار برده بود.

شاهدان عینی در گفتگو با رسانه های محلی اظهار داشتند: این نوشته ها به اسپری آبی رنگ و در ابعاد بزرگی بر روی دیواره ها و نرده های اطراف این پل نوشته شده بود.

آنها همچنین خاطرنشان کردند: مدل نوشته ها حاکی از این بود که فردی که اقدام به این کار کرده با حوصله این کار را مرتکب شده و با توجه به رفت و آمد بالا در طول روز بر روی این پل، احتمال اینکه این اقدام در ساعات تاریکی هوا صورت گرفته باشد، بسیار است.

«جودی ویتلام» شهروند استرالیایی که شاهد این نوشته ها بود و با شورای شهر نیو سوث ولز تماس گرفته و آنان را در جریان گذاشته بود، با ابراز تاسف از این نوشته گفت: مسلمانان زیادی برای پیاده روی از لاین پیاده روی پل کلیف استفاده می کنند، حال اگر خودمان را جای آنها بگذاریم، احساس بسیار بدی به ما دست خواهد داد.

وی افزود:این کار توهین آمیز نمی تواند فرهنگ استرالیایی را به نمایش بگذارد، بلکه افرادی این کار را کرده‌اند که از اسلام و مسلمانان هیچ نمی دانند.

شایان ذکر است، ماموران شهرداری با حضور بر روی این پل، اقدام به امحاء این نوشته های توهین آمیز نمودند.