اعطای مجوز چاپ برای کتاب سنى هاى تندروى داعش در ترکیه

کتابی که قتل عام و اقدامات تروریستی داعش را «جهاد» به شمار می‌آورد، در ترکیه و در میان سکوت مشکوک دولت این کشور، جنجال به پا کرده است.

به گزارش  سایت سومریه نیوز عراق، با این اوصاف به نظر می‌رسد داعش مجوز رسمی چاپ کتاب تبلیغاتی خود را گرفته است.

این در حالی است که مسئولان موسسه انتشاراتی که کتاب مذکور را چاپ و منتشر کرده، مدعی شده اند که  این کتاب ارتباطی با داعش ندارد و مربوط به القاعده است.

پیش تر نیروهای ائتلاف بین‌المللی، چند نسخه از کتابی با عنوان «سربازان جهاد در راه شهادت» را طی عملیات امنیتی در شهر «الطبقه» سوریه یافتند، که اعضای داعش در آنجا حضور داشتند.

همچنین کتاب منتشر شده از سوی انتشارات «کورسل کتاب»،  در دو منطقه اسکودار و فاتح در استانبول یافت شده، در حالی که چاپ این کتاب در انتشارات «استپ» در منطقه باغچیلار استانبول صورت گرفته است.

طبق نوشته مجله «بیرگون»،  تعدادی از کتاب‌ها در زمینه «جهاد»  در این انتشارات وجود دارد و از عملیات تروریستی سنى هاى تندروى داعش به عنوان «جهاد» در سوریه،‌ عراق و افغانستان سخن می‌گوید.

این انتشارات کتاب‌هایی متعدد مربوط سازمان‌های تروریستی مانند داعش و القاعده را تحت عناوین «جهاد و رفع ابهامات»، «پیام‌های علم و جهاد» و «اخلاق مجاهد» و «کسی که وارد زندان می‌شود راهش به سوی خداست»؛ منتشر کرده است.

یک مسئول انتشارات کورسل گفته است:  روند چاپ و انتشار این کتاب، صد در صد قانونی بوده زیرا مجوز انتشار این کتاب را از مقامات رسمی دریافت کرده‌اند.