شمار قربانیان انفجار کابل از ۱۵۰ کشته فراتر رفت

به گزارش پایگاه خبری دیده بان شیعه به نقل از بخش عربی خبرگزاری رویترز، «اشرف غنی»، رئیس جمهوری افغانستان صبح امروز (سه شنبه) اعلام کرد که شمار قربانیان انفجار هفته گذشته شهر کابل، پایتخت این کشور به بیش از ۱۵۰ کشته رسیده و در نتیجه به خونین ترین حمله در این شهر از زمان سرنگونی حکمرانی جنبش طالبان در سال ۲۰۱۱ میلادی تاکنون تبدیل شد.

بر اساس این گزارش، رئیس جمهوری افغانستان طی سخنانی در برابر دیپلمات های خارجی شرکت کننده در یک کنفرانس در کابل، درباره انفجار هفته گذشته این شهر به وسیله یک کامیون حاوی مواد منفجره در ورودی منطقه امنیتی حاوی سفارتخانه های خارجی و ساختمان های دولتی اظهار داشت: ما تنها هدف نبودیم بلکه همه جامعه دیپلماتیک هدف این حمله قرار گرفت.

غنی همچنین به صورت ویژه از ۱۳ نیروی پلیس افغان که کامیون بمب گذاری شده را هنگام تلاش برای ورود به منطقه مذکور متوقف کردند و همگی در نتیجه انفجار کامیون جان خود را از دست دادند، تمجید کرد.

این در حالی است که پیشتر آمارهای رسمی از کشته شدن نزدیک به ۹۰ شهروند افغان و زخمی شدن بیش از ۴۶۰ نفر دیگر در نتیجه انفجار هفته گذشته کابل حکایت داشت که تاکنون هیچ گروهی مسئولیت آن را بر عهده نگرفته و اعتراض های گسترده علیه دولت را در پی داشته است.